Firmamız Hakkında

KEVSER bundan çeyrek asır önce lokum ve cezerye imalatına 150 metrekarelik ufak bir işyerinde HÜSEYİN ÇEÇEN tarafından kurulmuştur. Kendisinin tecrübe ve azmiyle 1980 yılından itibaren piyasadaki yerini almaya başlamıştır. Zaman zaman kapasite artırımına giden HÜSEYİN ÇEÇEN 150 metrekarelik işyerini 300 metrekare işyerine çevirmiştir.Kalitesiyle kendisine piyasada iyi bir yer edinen Kevser Şekerleme gelen yüksek talepler doğrultusunda kapasitesini iki katına çıkartarak müşteri taleplerine cevap vermiştir. 

HÜSEYİN ÇEÇEN üretimde öncelikle hijyene,kaliteye,deneyimli kadrosuna ve müşteri memnuniyetine çok önem vermiştir. 1997 yılında KEVSER ŞEKERLEME LTD. ŞTİ. adı altında Ömer ÇEÇEN ile daha profesyonel ve şirketleşme yönüne gidilerek bu şirketin başına ÖMER ÇEÇEN getirilmiştir. Şirket politikası hijyen,kalite ve deneyimli kadrosuna daha da özen göstererek globalleşen dünya şartlarına uyum sağlayarak üretimde ve üretim sahasında büyümeyi hedeflemiştir.  300 metrekarelik imalathaneyi 2000 metrekareye çıkartarak ürün portföyünü lokum ve cezeryeye ilaveten Akide Şekeri,Mevlana Şekeri,Hurma Şekeriyle Kevbon, River, Şeker Diyarı ve Kevserim markaları ile çoğaltmıştır. 

Üretim yapmak için üretim yapılmadığını çok iyi bilen ÖMER ÇEÇEN markalaşan dünyada markanın önemini çok iyi bildiğinden KEVSER markasınıda dünyaya tanıtmak için uğraş vermektedir. Bunun içinde pazar payını yükseltmek için bayilik ağlarını oluşturarak her kesime ulaşılmasını sağlamaktadır. Piyasadan gelen olumlu ve taktir edici sözlerin verdiği haklı gururla (EN İYİSİNİ) yapmak için uğraş veren ÖMER ÇEÇEN pazardaki layık olduğu yeri almak için teknolojiden faydalanmaktadır.

Üretim Tesisimiz;

Uluslar Arası  TS EN ISO 22000 GIDA GÜVENLİĞİ  ve TS EN ISO 9000 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ  ile üretim yapmaktadır.